вівторок, 16 грудня 2014 р.

Фрізбі

                                    
Літаючий диск — пластмасовий спортивний снаряд у формі диску діаметром 20-30 сантиметрів із загнутими краями. Часто також називаються "фризбі" або "фрізбі", через те, першими на ринку були літаючі диски торгової марки "фризбі" (англ. Frisbee) фірми Wham-O. Зараз літаючі диски виготовляє багато компаній у різних країнах світу.
В різних видах спорту використовуються різні літаючі диски. Диски для дискогольфу зазвичай менші, але товстіші для більшої стабільності та відстані польоту. Диски для диск-догу літають повільніше і зроблені з гнучкішого пластику, щоб витримувати навантаження від зубів та не поранити собаку. Існують також літаючі кільця, які можуть летіти значно далі, ніж літаючі диски. Є також літаючі диски з підсвіткою для гри вночі - вони містять діоди з живленням від батарейок.
                                       

Історія літаючих дисків

                                       
Однак той перший диск був невдалий. Після ряду удосконалень і експериментів диск із пластику, зроблений Моррісоном в 1955 році, став непогано ширяти над землею і перетворився на ходовий товар, а в 1957 за його згодою компанія Wham-O в Сан-Габріелі почала випускати такі диски під торговою маркою "Pluto Platter". В той же час, студенти
 Єльського університету, у вільний від навчання час, кидали один в одного бляшаними розносами для пирогів фірми Frisbie Pie Company. Назва "фризбі" стала настільки популярною серед студентів, що представники Wham-O перейменували свої диски на Frisbee — кілька букв були навмисно змінені, щоб Frisbie Pie Company не змогла відстояти своє право на фірмове найменування в суді.В кінці 1940-х років американці масово марили неопізнаними літаючими об'єктами. Чим і скористався Волтер Фрідерік Моррісон(Walter Frederick Morrison, 1920-2010). Спадковий винахідник (його батько — творець автомобільної фари) придумав в 1948 році "літаючу тарілку", яка ззовні нагадувала НЛО (фінансував Воррен Франскайоні). У біографії Моррісона мовиться, що прообразом "фризбі" послужила кругла форма для випічки, з якою винахідник і його дружина грали на пляжі, перекидаючи один одному. Перший зразок Моррісон демонстрував на місцевих ярмарках.
  

Ігри з літаючим диском

Існує багато ігор з літаючим диском. Найпростіша - звичайне кидання диску двома чи більше гравцями із рук в руки так, щоб диск не торкнувся землі. Але є і складніші ігри.

Алтимат

Алтимат (англ. Ultimate) - найпопулярніша гра з літаючим диском. Це командна неконтактна гра, яка народилася з американського футболу і баскетболу. Для алтимату використовуються диски вагою 175 грамів, діаметром 29 см. Найбільшою популярністю серед гравців алтимату користуються диски американської компанії "Дискрафт".

Гатс[ред. • ред. код]

Гатс (англ. Guts) — спортивна гра, у якій беруть участь дві команди, від одного до п'яти гравців в кожній. Ціль гри полягає в тому, щоб першими набрати 21 очко. Перед початком гри команди розміщуються один навпроти одного, на відстані 14м. Гравець повинен кинути диск у суперника так щоб той не зміг його зловити. Якщо гравець не ловить диск чисто (без жонглювання), кидаюча команда одержує очко.
Гатс розвиває навики кидання диску, а також вміння ловити диск однією рукою.
                                      
                              

Немає коментарів:

Дописати коментар